Je po Vulkánu (14.2.), Hořickém ledolezení (1.-3.2.), Setkání v Martínkovicích (15.-17.2.), Maroku (přelom roku)

Trošku se zpožděním píši tento příspěvek, ale jak se říká, nikdy není pozdě. Venku je zřejmě po zimě, přesto věřím, že si ji ještě na horách užijeme. Plnými doušky. Doslovně!

 

Tak hurá na to: Luděk s Kačkou mají dcerku a Oliver sestřičku, Valerijku!!! 12.2. v 11:04.

 

Nu a než začnu o akcích z oddílových stránek, mám tu jednu „neveřejnou“, ale oddílová tak trošku je – Nadi klasika:

 

Maroko, 23.12.2018 – 6.1.2019, Maroko 2018/2019. Fotky jsou hezké, doporučuji.

 

 

 

 

 

 

Hořické ledolezení, 1.-3.2., vzniklo spontánně, hlavně pak konečně!!! Konečně zamrzla stěna vytvořená za tímto účelem již dávno. Parťákovi s Verčou to dalo hodně práce, ale výsledek za to stál – opravdu se na tom dalo lézt s plnohodnotnou výstrojí. Ostatně, samo pozvání bylo výstižné (Hořické ledolezení 2019).

Já se zastavil jen na tu výbornou línou slepici, kávu a začátek ledolezení, i tak jsem si to ale užil. Z fotek je pak zřejmé, že si to venku i uvnitř nakonec užili všichni.

 

 

Vulkán, 14.2. – na Valentýna, byl v nejzazším možném termínu a vrátil se k převažující tradici – bylo nás sedm (na fotce chybí ještě Ája a Ady, Jířa tam má ruku). A bylo to příjemné setkání. Nepočítám-li, že v době příchodu došla dvě dobrá piva, Plzeň a Radegast a zbyl jen Kozel. Přitom žízeň byla, většina tam přijela ze stěny.

Rozdávám průkazky ČHS, lisujeme v lezeckém průvodci Chorvatsko (moc pěkný), debatujeme o GDPR (zbytečně). Rozebíráme výhody členství v oddíle a pod křídly TJ Sokol Stěžery – samé plusy a sociální jistoty!!!

Zajímavá diskuse byla i o běžkách vs. skialpech v Krkonoších.

Závěrem pak došlo na zapití Luďkovic-Kačkovic Valerijky, ta bude zdravá!!!

 

 

 

Setkání v Martínkovicích, 15.-17.2., bylo příjemné, jako vždy. Pátek byl v duchu komorním, jen já a Cyr a hezky jsme si popovídali, pojedli a popili, šli brzy spát.

V sobotu, za teplého slunného počasí, vyrážíme na výlet po okolí a současně nám jde odněkud naproti Špágr s Voříškem. Šli jsme směr Police n. M., měli krásné výhledy a procházeli roklinami, poobědvali venku na slunci (!!!) v hospůdce Na hrázi, poseděli v penzionu Majka ve Slavným a po setkání s již jmenovanými došli v poklidu zpět na základnu.

Začal promítací večer – Nepál v podání Špágrů. Cestopis to byl hezký, zajímavý. Povídání před i poté též. Vše se pak stočilo k Cyrem a spol. založené nové straně iČesko – prý bude líp. Málem bych zapomněl na občerstvení – výborné, luxusní buřty na pivu!!! Mimo jiné mňamky, samozřejmě.

I v neděli bylo krásně, a tak po bohaté snídani a loučení se všemi opouštím základnu jako poslední a ještě vyrážím z Honského sedla směr Hvězda a zpět. Ty Broumovky jsou prostě nádherné!

Než zde opustím Martínkovice, tak přeci jen ještě pár nedělních ranních politických poznámek z deníku:

– měnová reforma = sociální nivelizace

– honba za ziskem je cesta k bráně pekelné!

Máme se s iČesko věru nač těšit.

 

 

Tak a to je vše. Blíží se další plánovaná i neplánovaná setkání, tudíž bude za měsíc opět o čem psát.

 

František-FKDP

První komentář

  1. Adéla:

    Kačko, Luďku, Olivere a především vítám do světa malou Valérijku! Šťastné vykročení!!!

    Děkuji za velmi příjemné počtení, Františku.

    Ledová homole je též famózní, Parťáku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.