Předvánoční alpská prkýnka, 15. – 17.12.2017

 

Už před posledním obloučkem na první oddílové alpské lyžovačce bylo jasné, že se akce musí opakovat…. 9 měsíců nabitých akcemi uběhlo jak voda, a tak jsem urychleně vyhledal ubytování, abychom tentokráte vyrazili do Zillertalského údolí.

 

Nabité léto nám bohužel ubralo některé zdatné závodníky a předvánoční shon byl dalším protihráčem. Tyto okolnosti daly vzniknout oddílově neoddílového manšaftu ve složení já, Adélka, František, František, Naďa, Raf a Honza (John Šafář) + Honza (Špici).

Tento team se po stručném emailu od Františka seskupil v pátek po 13h u jeho stěžerského hradu. Zde jsme naládovali zapůjčený Márův červený Ford, který tímto jako by jel lyžovat s námi J.  Rychlá fotka a už jsme to řezali po dálnici směr Rozvadov, Mnichov, Innsbruck. Cesta ubíhala jako po másle, až po Mnichov, kde nás na hodinu zdržela kolona u bouračky. Chvilka zdržení umožnila některým odskočit si, prohlédnout fotbalovou arénu a František aspoň rozlouskl všechny technické taje našeho Fordu  😉 

 

V 21h jsme dorazili do apartmánu v Mayerhofnu. Rychlé vybalení, naražení soudku Plzničky, vybalení dobrot a příprava na nadcházející dva dny super lyžovačky. Sobota měla být dle předpovědi na počasí lepší, tak byl za cíl zvolen ledovec Hintertux. Díky nepřítomnosti řetězů na vůz, jsme museli vyrazit obhlédnout možnosti hromadné dopravy. Na zastávce jsme zjistili, že ideální spoj je 8:05.

Ráno budíček, snídaně a už jsme to štrádovali na zastávku. Autobusů jezdilo kolem spoustu. V 8:05 zastavil i náš, ale zjistili jsme, že se nejedná o SKIBUS, ale linku. Za 10€ jsme teda koupili zpáteční a šplhali vzhůru. Za 40min jsme kupovali skipas a nastupovali do první kabinky, která nás vyvezla do 2031m. Zde proběhlo přestrojení do lyžařského a nástup do další kabinky, která nás přivezla do 2609m k Tuxer Frenerhausu (Fernet hausu) výchozího bodu.

Polojasná obloha -13C a krásně upravené pisty lákaly. Vyjeli jsme ještě jednou kabinkou do 3033m, rychlá společná fotka a jdeme na to. Hned po první sjezdovce jsme se roztrhli na tři skupinky (chyba v příjmu informací) já s Johnem / Áda, FKDP, Raf, Špici / František, Naďa. Ve zkratce asi za všechny, bylo to úžasné, lidí málo, sjezdovek dosti. Jen ve 3250m (nejvyšší bod) bylo -18C a foukalo. Fotky to popíší lépe.

 

Před polednem jsme se srazili ve Fernetu na oběd a načerpání sil. Odpolední počasí se lehce zkazilo, ale to nám nezabránilo v bičování svahů. Dokonce bylo dost sněhu, tak jsme projeli i nejdelší sjezdovku č.1 s délkou 7,5km, která vede z 2394m až dolů do 1412m.

 

Na 15h byl druhý sraz ve Fernetu. Krátká občerstvovačka, po níž jsme se společně vydali pro věci a vystoupali na sjezdovku č.1. V 16:30 jsme všichni zdárně stáli pod svahy na parkovišti. Bohužel nám ujel o minutu autobus (poslední jede v 18:00). Pokusili jsme se rozluštit systém SKIBUSU, ale neúspěšně. Tak nám nezbylo nic jiného než zůstat v báru a počkat na poslední spoj 😎 . Pít co bylo, sníh krásně padal, co nám chybělo  😛 

Jízda do údolí nám přinesla hned dva zážitky. Ukázku zručnosti řidiče při nasazování řetězů a také uměleckou zdatnost skupinky mladíků, která nastoupila po cestě do autobusu a hned vytáhla heligonku a spustila místní lidovky.

Plni zážitků a lehce hladoví jsme dorazili v půl osmé k půllitrům chlazené Plzničky a mohli rozjet oslavu dne a rozebírání všech možných témat až do konce sudu.

 

Na druhý den jsme zvolili díky dostatku sněhu a horší předpovědi údolní Zillertalarenu.

Ráno nás čekalo 10cm nového sněhu a stále padal. Zabalit věci do auta, rychlé foto a v 8h jsme mohli vyrazit.

 

U lanovky nás čekalo skoro prázdné parkoviště, tak jsme neotáleli a vyrazili za lehkého sněžení vzhůru. Z 1316m jsme vyjeli do 2116m a hned to točili po červené a následně černé cca 6 km dolů. Bylo to ÚŽASNÉ! Takový freeride na sjezdovce jsem už dlouho nezažil-li. Krásně upravená přimrzlá sjezdovka a na ní 15cm čerstvého prašánku. No, nádhera. Takhle se nám krásně prášilo za lyžemi skoro celé dopoledne. Dokonce byl i závod ve sjezdu. Nečekaně jej vyhrál Prezident 😀 😀 .

 

Před polednem byl sraz na Schnitzelhutte. V pěkném prostředí jsme dali oběd a odpočali již lehce bolavým nohám. Konec lyžovačky byl dohodnut na 14h, abychom rozumně vyrazili k domovu a ještě nám dokonce vrátili nějaké to € za skipas. Poslední dvě hodiny jsme někteří zavítali do skoro nejvyššího bodu arény 2408m. A pak se vydali k sjezdu zpět na parkoviště, kde jsme se všichni ve zdraví sešli u vozu.

 

Převléknout do suchého, zabalit, poslední fotky a nabrat kurz k domovu.

 

JOO, JOO… Byl to opět super lyžovací víkend.

Takže díky všem a opět zase příště v jiném koutě ALP!!!

 

SKOL

 

Jířa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 komentáře

 1. Adéla napsal:

  Byla to nádherná ochutnávka prvního lyžování. Super lidi a vánoční atmosféra horských vesniček vše jen podtrhla.

  Krásné čtení, Jíro. Díky. Ady

 2. Tomáš Fajfr napsal:

  Super lyžovačka,pěkný sníh,výborná gulášovka a vůbec vše.
  A článek je též perfektní.

  Díky všem Raf

 3. František-FKDP napsal:

  V rychlosti přečteno na návštěvě u taťky v Trutnově, ale první dojem z článku je skvělý! Příjemné připomenutí úžasné akce. Bylo tam parádně, bezva parta, nádherné zážitky, tím i vzpomínky. Děkuji za to všem.

  Jířovi pak zvláštní poděkování za naplánování, zorganizování a článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.