Je po Vulkánu alias Výročce (7.12.), Obřáku alias Posledním slanění (8.-10.12.) a něco málo k tomu

Je po posledních akcích roku 2017 – Výročce, Posledním slanění a třeba lezení na stěně. Venku je sice kalendářně zima, ale u nás zatím bez sněhu a tak na konec přidám trochu fotek od Cyra z podzimní slunečné Svatojakubské pouti, ať se můžeme těšit na slunce a teplo.

 

Vulkán alias Výročka, 7.12.2017

V prosinci výjimečně první čtvrtek v měsíci byl Vulkán spojený s Výročkou, na které se volí nový prezident, rada a rekapituluje se končící rok. Letos byla účast nízká. Před volbou pohoda, prezident rozdává předvolební matterhorny, které všichni chválí, především důchodci.

 

Ladí se Obřák – pivo, věcí, topení….. S blížící se 20,00 hodinou houstne atmosféra. Prezident dává ještě k dobru akademickou čtvrthodinku a pak již začíná rekapitulace roku a volby. Hlasuje se i korespondenčně, takže je za chvíli odhlasováno a s převahou je znovu zvolen za předsedu alias prezidenta František-FKDP. Také stávající rada je potvrzena ve své funkci. Již ve 20,28 je odvoleno!! A následuje diskuze a hned vzápětí i volná zábava …… a také panáky! Prezident je zvolen již po 15. a tím začíná 15. rok oddílu.

 

Prezident odchází v 21,50 a zábava pokračuje i v No. 1.

Sice bez zápisu do deníku, ale nejspíše také zdařile, o čemž vypráví i pořízené fotky.

 

 

 

 

Na Vulkán hned druhý den navazuje Poslední slanění v Obřáku, které popsala Ády:

 

Poslední slanění, Obřák, 8. – 10. 12. 2017

Úžasné setkání všech, kteří přijeli + mnoha dalších, kteří nás podpořili svou přízní duchovní…

 

Pátek = 30 dospěláků + 17 dětí  🙂 
Vilík + Danča (Elenka, Terezka), Lenka Č. + Čejpík (Zuzanka, Petřík), Ade (Verunka), Jířa (Adélka), Kníže, Marcel, Lenka + Hombré (Verunka, Davídek), Cyr, Petr, Šíma, Kancléř, Machyč (Lucinka, Tomášek), Martin Dv. (Monička), Janka (Matýsek), Mára (Maruška, Mareček), Raf, Tomáš + Bára (přemýšlím, že ji také napíšu do závorky, jako děťátko ), Kamil, Petr, Sojka, František FKDP (Zuzanka, Zdenička), Gogan, Kačka + Luděk (Oliver), Rosťa, Jagyč
Sobota = 11 dospěláků + 4 děti 
Kačka + Libor (Anežka), Korálek + Honza (Kristýnka, Silvinka), Máňa, Voříšek + Špágr, Hlavy (Martin), Hlavyho Tomáš, Ivor, Míra

Celý víkend byl opět v duchu slavnostním.
Kníže s námi oslavil svých šťastných 50! A tak se dary nesly v duchu čistě Knížecím. Padl 1. sud. 🙂 https://www.bohemians.cz/clanek/19187/vyhlaseni-souteze-klokani-na-prazdninach

 

Tomáš Moravec – 10 let v oddílu!

Prezident František-FKDP – úspěšně v Alpách dovršil vystoupení na 50 různých čtyřtisícovek, čímž učinil celkem 70 alpských čtyřtisícových výstupů a měl možnost se absolutně nečekaně setkat s významnými českými horolezci jakožto Joska Rakoncaj, Radek Jaroš, Honza Tráva Trávníček, Špek… a také s jeho oblíbeným cestovatelem Járou Cimrmanem 🙂 . K této příležitosti mu byl od Jíři předán dar přímo prezidenta hodný – oddílová vlajka.

 

Organizační výbor „Vulkán v srdci“ (Cyr, Janka, František-FKDP) ustanovil nová pravidla soutěže. Asi se jim zželelo, že ještě nikdo za ta léta žádného ocenění nedosáhl. Horký adept letošního roku Jířa, bohužel pro jednu neúčast, měl také smůlu.
A tak tedy bylo vyřčeno:
„Vulkán v srdci“
Účast na setkáních ve Vulkánu v daném kalendářním roce musí býti 100%.
Toleruje se maximálně dvojí neúčast. Přičemž dotyčný musí v den a hodinu konání samotného Vulkánu zaslat fotografii jednomu z členů organizačního výboru, který se Vulkánu účastní, s tím, že na fotce bude zřejmé, že též v tu dobu slaví Vulkán. Což doloží tím, že v ruce bude držet pivo, víno, panáka či šampaňské.
Je na každém, aby si zjistil, kdo z organizačního výboru „Vulkán v srdci“ je zrovna přítomen.
Tak jest a v platnost dáno 8. 12. 2017 v Obřím dole, Krakonošovo.
Organizační výbor „Vulkán v srdci“ – Cyr, Janka, František-FKDP

 

Podepisuje se oddílová kytara od Martina Dv., která se nechává jako erární v Obřáku. Ochutnávají se výborné perníčky od Moničky a Vrbky.

 

 

Šíma podruhé dědečkem – 2. sud 😉 .

 

Nový člen oddílu – Petr Braun – basák!!! A Kamil se vrací do našich řad. Petr komentuje vstup do oddílu ke Kamilovi: „Tys chtěl vystoupit a já vstoupil!“ Plyne z toho jediné. Vítej Petře v oddíle a my se můžeme těšit, že máme kompletní kapelu pod křídly 🙂 .

 

Pod vedením vrchního kuchaře se začíná vařit tradiční guláš.

 

Mára + Jířa – radost z oddílu – 3. sud 🙂 . Mára je prostě rád, že se po svém úraze uzdravil a už nám opět může natrhnout triko v kopcích 🙂 .

 

Mikuláš, čerti a andělé – fantazie. Zvláště hláška čerta povolanějšího: „Mikuláši, pracuj! Nebo tady budeme do večera, vole!“ Děti slibovaly, rodiče byli dojati.

Honza od Korálka s námi slaví své 35. narozeniny – 4. sud 🙂 .

 

 

V průběhu víkendu skialpinisté vyšli 2x do kopců. Kontrolu pípáků provedli řádně.

 

Ostatní si užívali všeho, co se nabídlo. Bylo nám krásně. 

 

 

 

 

 

Jen ten Ramák nemusel na závěr zapadnout až po pupek.

 

Tak zase příště, Ady

PS: příště nás čeká 5. sud  🙂 – František-FKDP slaví své horské vrcholy a hlavně dal sud do dražby za osobní věnování od Trávy Trávníčka 🙂 !!!

 

 

 

 

 

Vánoční lezení v Černožicích, 22. 12. 2017

Poslední letošní lezení v Černožicích ve znamení Vánoc.

 

 

 

A nakonec ještě slíbené Cyrovy fotky ze Svatojakubské pouti. Ať se můžeme těšit na sluníčko a teplé počasí.

 

 

 

 

 

A do nového roku hlavně zdraví, spokojenost, pohodu a spoustu dalších úžasných výletů a zážitků!!

S přání všeho nej…. se v roce 2017 za redakci loučí

Jana

4 komentáře

  1. Kindr napsal:

    Jano a Ade. Díky za skvělé shhrnutí závěru roku v našem slavném HO. Pěkně jsem si početl a zavzpomínal.
    Hezký Nový rok všem.

  2. František-FKDP napsal:

    Přidávám se rád ke Kancléři-Kindrovi. Se vším souhlasím a podepisuji v plném rozsahu. 🙂

  3. Rosťa napsal:

    jojo, hezky se to čte, i fotky se povedly. Díky Jani za článek.

  4. Miroslav Nývlt napsal:

    Děvčata a chlapci,
    také děkuji za připomenutí právě odešlého roku 2017, až na ten Wiesbachhorn se vše zdařilo(tak třeba letos). Tož vzhůru do roku 2018. Ať nám všem zdraví slouží, pro mladší ročníky je to téměř povinnost, pro nás starší když Pánbůh nadělí, tak to taky nějak půjde.
    Cyr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.