Je po Vulkánu (11.10.), Martínkovicích (21.-23.9.), Pálavě (6.-7.10.), brigádě v Obřáku (12.-14.10.), poslední Plážovce… (již všechny fotky)

Další měsíční report ze života oddílu. Všem přeji hezké počteníčko a snad brzy na nějaké společné akci.

 

 

Martínkovice, 21.-23.9. (autor FKDP), měly štěstí na počasí. Snad proto to byl spíše cyklosraz. Dokonce ze soboty na neděli tam nebyl autem nikdo. Kola nebo hromadné prostředky. Vlastně takové eko setkání. Prostě Cyr jde s dobou a umí to správně naplánovat.

V pátek jsme se sešli v rekordně velkém počtu za posledních několik let – 7! Nováček byl Libor a moc se mu tam líbilo. Pro mě zase byla premiéra s novými součástkami na kole – přední a zadní ozubená kolečka a řetěz. Po 22 letech!!! Italové holt dřív uměli… Večer to byl velmi pohodový a díky silnému větru a bouřce i nějaký čas romantický. Příjemná atmosféra! Povídalo se o všech možných letních akcích a aktivitách. A Hombré měl spousty fotek z mládí, neb jel druhý den na sraz z průmyslovky. Samé lezecké a horské záběry. Největší část nočních hovorů byla ve znamení východu (SSSR) proti západu, 1938 proti 1968!

V sobotu ráno bylo opět nádherně a my se rozdělili do několika skupin: Hombré odjel na sraz, Libor lézt, Kníže s Cyrem se vydali na pěší výlet a já, Jířa a Ade na kolech na polskou Velkou Sovu. Byl to skvělý, ač poněkud náročný výlet. Boj s větrem, kamenitým terénem a prďáky nahoru i dolů. Ovšem Jířa vyjel vše(!!!) a zbytek to pojal metodicky. Cestou jsme minuli přístřešek ze Zimního táboření roku 2013… Již téměř v cíli jsme se potkali s due pedone a dali jsme si před večerním posezením u Cyra pár točených Krakonošů na křižovatce.

Sobotní večer byl v částečně obměněné sestavě o cyklosekci a Petra. Dovolil jsem si promítnout srpnové Alpy a poté jsme si povídali. Došlo i na první Martínkovice, červen 2008 a tak jsme dodatečně zapili 10. narozeniny! Já s Cyrem o panáčka více, jako jediní jsme byli účastni na všech setkáních.

Nedělní ráno bylo opět krásné. A jako vždy ve znamení rekapitulace dohodnutých akcí a dalších setkání, placení, loučení, odjezdů. Jíře vyjel brzy na kole směr HK, my ostatní v poklidu vyrazili směr Trutnov a pedoni šli na vlak a autobus do Broumova.

Bylo to velmi, velmi příjemné setkání. Skvělá obsluha, chutné pokrmy, lahodné moky, přátelská atmosféra a báječné prostředí. Díky Cyre a zase v zimě. Termín domluvíme na Posledním slanění.

 

 

Pálava, 6.-7.10.2018

Cestou na Pálavu se již tradičně těšíme na tajný výlet, který je nakonec překvapením pro všechny účastníky (Adéla, Šíma, Tuček, Kníže, Zuzanka, Monička, František a já) včetně Františka. Ten potřebuje mapu, aby nás na tajné místo dovedl a tak stavíme v Poličce, která se nám tak zalíbila, že si ji projdeme a pasujeme na první část sobotního výletu. Druhou je rozhledna Karasín. Konečně rozhledna, na kterou se mi jde hezky – má pevné uzavřené neprůhledné schody.

A pak již Pálava a odpolední stavění stanů, setkání s páteční Parťákovou skupinou, tradiční podvečerní výšlap pod skály na západ slunce a pak již jen veselí ve sklípku, jak jinak než do ranních hodin.

(Páteční Parťákova skupina)

Neděle je trochu atypická, protože František jde asi poprvé lézt. Na Martince je plno a tak s Áde zkouší cvičnou skálu kousek vedle. My ostatní se jdeme podívat, protože toto jsme někteří ještě vůbec neviděli a pak pokračujeme dál do Klentnice do hospody. Ta je ale zavřená a tak se bez jídla vracíme zpět. Rychle pobalit a hurá domů.

 

Brigáda na dřevo v Obřím dole, 12.-14.10.2018 (autor FKDP)

Brigáda na dřevo, 12.-14.10., proběhla. A proběhla parádně, ač nějaká ta ruka navíc by se určitě hodila. Ale o tom bylo již hodně napsáno v komentářích  – ( http://www.hostezery.eu/ud%C3%A1lost/brigada-na-drevo-2-2-2/#comment-14477  ). Vlastně v nich byla i částečně přiblížena atmosféra, která byla moc fajn.

Více řeknou fotky (vkládá je Jana a určitě si s tím opět pěkně vyhraje). Textu moc být nemusí. Snad jen, že již v pátek si udělala předskupina pěkný výlet na Sněžku a užila si to.

To jsme ale ještě nevěděli, že Kancléř je na cestách dokonce od středy!!! Pojal to jako čundr pod širákem. Hezky o tom vyprávěl a má z toho krásné fotky. Mimochodem, na brigádě byl prý poprvé a mohl se přetrhnout. Jako by chtěl dohnat tu předchozí neúčast. Tedy, tvrdil to…

Navečer začali přijíždět další a došlo na tradiční fajnový „seznamovací“ večírek. Byla i kytara a Luďa to parádně rozjel. Dodatečně byl obdarován oslavenec Mára. Jinak celková příjemná zábava, ale umírněná, ráno byl nástup v 8:30!

Ráno bylo krásně a tak se šlo na věc. Vše klapalo jako hodinky, pracovalo se na všech frontách, se všemi vymoženostmi z jakýchkoliv nádob. Poslední pilina, prkýnko, sekyra a pila bylo uklizeno v 17:00.

A začal další, již uvolněnější večer. Měřila se trička, jedlo se a popíjelo, co kdo přivezl a přinesl, byla bojovka s dětmi na chalupě, okolo ní i v lese, tancovalo se, kde se dalo, a do oddílu vstoupila nová členka Leona. Byl to spíše odpočinkový večer, přeci jen jsme si dali do těla. Usnul jsem brzy, a proto moc zápisků není.

V neděli ráno se různě rozcházíme. Někdo domů, někdo ještě na výlet, někdo pobyl v okolí chalupy. Prostě většině se z toho krásného koutu moc nechtělo. A např. ti, co šli na Sněžku, si užili vítr o rychlosti 110 km/hod!!! Lomcovalo to se všemi. To byl zážitek. I výlet Obřákem k vodopádům byl prý moc pěkný.

A tak skončila letošní brigáda, pomoc dostat dřevo pod střechu. Vzpomínám na roky, kdy se kvůli metru sněhu musela odložit, nebo jsme dělali na sněhu a někdy jsme se dostali jen doprostřed louky. Stýská se mi po těch časech… (fota z 16.-18.10.2009).

František-FKDP

PS: Kancléř trošku mystifikoval, našel jsem fotky z 2014…

 

Vulkán 11.10.2018

Účast je typická pro letošní rok 8 lidí: František, Ade, Rosťa, Marcel, Čejpík, Vrbka, Jarmilka a Jířa.

A co jsme všechno řešili?

– plánujeme podzimní zábavu

– vzpomínáme na Pálavu, Rosťa na lezení

– František agituje na brigádu: „Je nás tu sedm, ale na práci jen JEDEN“ 🙂

– Jarmilce se motá hlava a Marcel jí uklidňuje, že o kom se mluví a píše, ten žije:)

– rybaříme a krmíme husy na játra

– František hodnotí školení: vždy veliká žranice, zase 2 kila přibral

– a také někteří již platí příspěvky na další rok!!

 

A nakonec ještě jedna drobná vzpomínka, a to na poslední Plážovku, tentokrát poprvé a naposledy letos na antuce. Na Plážovku navazovala kolaudace mého nového bydlení. Všem děkuji za návštěvu a úžasnou atmosféru.

A to je pro dnešek. Hezký podzim.

Jana

5 komentářů

 1. Cyr:

  Díka za připomenutí současnosti i poohlédnutí do let vzdálených (5 let je už pro mě dlouhá doba), padla na mě nostalgie.
  Cyr

 2. František-FKDP:

  Hezký článek o běžném dění v oddíle s mnoha popsanými událostmi. Vše pěkně poskládané, včetně nového vkládání fotek k jednotlivým odstavcům. Muselo to dát hodně práce, ale je to opravdu velkým přínosem. Za to vše MOC děkuji, Jani. 🙂

 3. Kancléř:

  Díky Jano. Vždy si rád čtu O událostech minulých a jsem rád že žádná akce se neztratí. Dobrá práce.
  Pro Fkdp: v roce 2014 jsem byl na brigádě jenom na kole na výzvědy co že to tam vlastně děláte. Pouze jsem vyrušoval a rušil ostatní při práci. Takže se to nepočítá.
  PS: včera jsem navštívil v Krkonoších Modré kameny, Klausový Důl, černohorské rašeliniště a další. SKVĚLÝ ZÁŽITEK BEZ LIDÍ. Když víš kam kdy a jak vždy si užiješ i v přelidněných Krkonoších.

 4. Rosťa:

  Pěkný článek Jano, přečetl jsem to v rámci prokrastinace v práci 🙂

 5. Jířa:

  Hezké akce, konečně jsem se dostal k čtení. Moc pěkné fotky co dodal Kancléř z jeho putování po koutech Krkonoš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.