Je po Vulkánu (8.3.) a Martínkovicích (2.-4.3.)

Únor byl krátký ani oddílových akcí moc nebylo. Skyalpový Obřák má samostatný článek hned pod tímto, mě tedy zbývalo popsat pouze Martínkovice a Vulkán. Takže hurá na ně:

 

 

SETKÁNÍ V MARTÍNKOVICÍCH 2.-4.3.2018 – František (pouze úvod) + Cyr

Na přání Cyra (viz níže) použiji jako popis víkendu v Martínkovicích jeho email, poslaný Františkovi, a k němu přidám pár slov od Františka jako úvod, což mu Cyr dovolil.

František: Jediné, co bych já dodal, je trasa sobotního výletu: po velmi chutné snídani na turistické základně (Cyrův vlastní výborný štrůdl!!!) – Chata pod Korunou – Božanov – Machovský kříž – starou sudetskou a po žluté Machovská Lhota (restaurace U Lidmanů – parádní zastávka) – Lhota (most) – Machovský Kříž – Božanov a odvoz Hombrého obytňákem. Snad tímto doplněním Cyra neurazím – ale úvod mít mohu, tak to bude v úvodu. Jinak ještě, že jsme se v ptátek sešli tři a to nečekaně (Cyr se již chystal na kutě) – já byl líný šlapat v sobotu ráno v mrazu Č.h. a Kníže nechtěl stát v pátek večer v mrazu v Ďolíčku (Bohemians) mezi diváky. Prostě jsme to oba v pátek otočili směr Martínkovice a byl to příjemný večer v teple u fotbalu v TV, dobrého jídla a dobrého pití.

 

Cyr:

Ahoj Františku,
souhlasím s Tebou, že to byl nádherný víkend, počasí, procházka, hospoda U Lindmanů, nedělní ráno, atd.. Ale to je asi tak všechno co bylo pěkné a co by stálo za řeč. Abych neurazil Knížete s jeho promítáním Kréty, bylo to zajímavé, což Ty ale nemůžeš posoudit, neboť jsi ho prospal (zatracený třtinový rum, který dovezl Vrága).

 

Nový formát promítacího víkendu v Martínkovicích se mně začíná zamlouvat, komorní obsazení, tentokráte jsme na průměru 4 osoby na víkend (rekord), výrazná nová postava dodaná Vrágou (Pragi), asi náhrada za Toníka Fendrycha (dejž mu Pánbůh lehké spočinutí) a lahvové pivo, které budu dopíjet ještě na Velikonoce (Františku, tři piva za víkend, které se Ti podařilo odzátkovat, je opravdu málo). Už se těším na záříjové promítání.
Cyr

PS: Co jsem Ti napsal, můžeš vlastně použít jako článek do www stránek, ale prosím Tě bez úprav, přidej si jen nějaký úvod.

 

 

 

 

Vulkán 8.3.2018

Účast: Zdenda Kudrnáč, FKDP, Áde, Jana K., Jířa, Rosťa, Kindr

Zdenda Kudrnáč je milé překvapení – vypráví o Aconcaque, plánuje velikonoce, Áde mu slavnostně předává diplom k 10. výročí založení oddílu = 10 let v oddílu se čtyř letým zpožděním, neb se za tu dobu nepotkali, a také dostává loňskou i letošní ČHS.

 

Další milé překvapení – Jana K. a pro dámy i Jířa neb rozdává růže k MDŽ. A je co slavit: MDŽ – mezinárodní den žízně a tak se objednávají na oslavu panáky.

Kindr barvitě líčí operaci svého menisku a objednává další panáky. Děvčata si vesele a stále povídají: děti, škola, práce, děti, děti, škola, práce….

Před devátou odchází František – ještě stihl plánovat Obřák a lákat osazenstvo na sportovní ples. Pak zábava samozřejmě pokračuje dál a také zápisky v deníku, ale již se nedají moc přečíst natož interpretovat na stránky, takže více v deníku.

Na povedený Vulkán hned druhý den navazuje další díl skyaplového Obřáku, ale o něm bude nejspíše samostatný článek, tak nyní jen pár fotek:

To je pro dnešek vše. Krásné velikonoce a brzy někde

Jana

První komentář

  1. Ping from František-FKDP:

    Krátké, ale milé. Prostě další fajnové připomenutí i toho mála, co se odehrálo. Pro mnohé to však byly pěkné akce, příjemné zážitky. Děkuji Jani!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.