Je po Vulkánu alias Výročce (6.12.), 27. Dýchánku s JT (17.-19.11.), promítání (19.11.), Posledním slanění (7.-8.12.) a dalších akcích

Poslední letošní report o událostech na přelomu listopadu a prosince. Pomalu se venku chystá zima a někde i sníh a my si ještě stihli užít krásný podzim při Zavírání Alp, ale o tom je samostatný článek. A také Výročku spojenou s volbou prezidenta a na ní hned navazující Poslední slanění v Obřáku.

Kdo již dál číst nechce, nebude, nebo nemůže, tak mu přeji za redakci i oddílovou radu krásné vánoční svátky a pohodový rok 2019. Ostatní zvu ke čtení …..

 

Čím ale začít? Událostí byla přehršel, takže je vezmu asi popořadě, jako každý článek. Ale nejdříve bych vás chtěla upozornit na změnu v prohlížení fotek, protože ne všichni ji zaznamenali. I mě na ní museli nejdříve upozornit. Čejpík, náš vzorný správce stránek, v článku o Zimním táboření poprvé vložit fotky přes galerii, což umožňuje postupně se proklikávat jednotlivými fotkami v daném místě článku. Již není potřeba fotku rozkliknout a zavřít, ale je možné se mezi nimi plynule proklikávat. Platí to u takto zobrazených fotek, viz fotka ve fotce (je to jasné?). Zkuste sami a uvidíte, zda je to lepší. Honzo díky….

 

 

17.-19.11.2018: 27. Dýchánek s JT okolo ČR

https://spagri.rajce.idnes.cz/2018_11_Dychanek_s_JT_okolo_CR_27_Valasska_Senice_-_Konecna

 

19.11.2018: Promítání v AC Klubu „ Zubaté ostří alpských velikánů …“

Promítal František o červencové a srpnové výpravě na čtyřtisícové vrcholy švýcarského Wallisu. Výstupy to byly doopravdy velmi hodnotné a vyprávění rozdělené do dvou částí bylo více než zajímavé. Obecenstvo ani nedutalo, natož aby se nudilo. Druhá polovina byla ještě opepřená losování vstupenek a předání hodnotné ceny od samotného prezidenta. Po promítání následovala ještě dlouhá diskuze o výstupech, horách a všem možném.

 

23.-25.11.2018: Zavírání Alp aneb prezidentská kampaň v horách

Kdo jste nebyl, tak jste nezažil!! Pomalu se blíží konec roku a s ním i volba prezidenta oddílu. A tak František vytáhl těžký kalibr a celý víkend se staral o důchoce a invalidy: vynesl večeře, vařil jídla, nosil vodu z jezera, vařil medvěďáky (i když sám nepil)…. Prostě prezidentská kampaň se vším všudy!!

 

6.12.2018:  Výročka ve Vulkánu

Sedíme na historickém místě z listopadu 2002, kde vznikla tradice Vulkánů, protože obsluha moc nevěřila, že se sejdeme v tak hojném počtu. Nakonec nás do voleb dorazilo rekordních 17 členů!!

Vzpomíná se na Zavírání Alp a Karel se přiznává, že tam zapomněl RUM. Cyr otvírá piva nožem. Bohužel z boku a ne z vrchu.

Šíma je tu na volbách POPRVÉ!! A hned v mysli vaří a plánuje vše okolo guláše. Už teď se těšíme na tu dobrotu!!

Řeší se i plešatost – někdo stářím, někdo od stehen.

Já přicházím v 19,05 s „výmluvou“, že MHD mělo zpoždění (ale ono ho vážně mělo!) a po prvním loku vidím u vedlejšího stolu Petra Jandu z Olympicu. Ostatní mě ale vyvádí z omylu, prý to Janda není.

Prezident má k 6.12.2018 u sebe ještě 9 průkazek ČHS na rok 2018…

Postupně zabíráme celou místnost a prezident rozdává Zuzančiny matterhorny, linecké. Aspoň nějaká kampaň, i když celé Zavírání Alp se snažil seč mohl.

Rozdáním Matterhornů ale kampaň končí a ve 20,03 začínají volby. Je nás 17 přítomných, 12 hlasovalo po telefonu, v emailu či svěřilo hlas někomu z přítomných, celkem tedy 29 hlasujících, což je skoro 1/3 oddílu. Hezké!!!

Nejdříve prezident zhodnotil stav pokladny, půjčovny a nové nákupy do oddílu – lana…

A pak už tu jsou volby:

 1. Prezident – kandidáti: Karel (2 hlasy), Rosťa (3 hlasy) a František (24 hlasů) = (staro)nový prezident.
 2. Místopředseda – kandidát: Jagyč (28 hlasů).
 3. Rada: František, Jagyč, Velík, Čejpík, Ády a Vrbka – 29 x ANO.

Takže ve vedení oddílu se nic nemění. Prezident František a rada:  František, Jagyč, Velík, Čejpík, Ády a Vrbka

20,31 konec voleb a je nastolena otázka: budeme slavit 15 let oddílu? V květnu v Obřáku?

21.41 platíme i když zábava je v plném proudu. Diskutujeme o kouření v hospodách. Rychlé panáky na prezidenta a jdeme DÁL…..

 

 

 

To tady dlouho nebylo – pokračujeme do No. 1. Tentokrát poprvé autobusem od Tesca a hned 16! V No. 1 dáváme jedno, dvě, tři šáňa a poslední 16 domů. Kníže si nejspíše předplácí členství v oddílu na dalších 10 let. Někteří se tedy zdrželi déle, ale to již na stránkách deníku není….

 

7.-9.12.2018: Poslední slanění

Na Výročku hned v pátek navazuje Poslední slanění. V pátek se nás sešlo 34  dospělích a 15 dětí.

Od 18,00 postupně nával všech i piva. Vítáme se, povídáme, František slavnostně otevírá nové lano, které si Luděk hned půjčuje, dělá první uzel a platí za něj 20,- Kč. Popíjíme, fotíme se v oddílových modrých a červených tričkách. Někdo má sice také modré z významné akce, ale oddílově tedy nevypadá.

V 21,00 jsme snad již všichni a tak staronový prezident zahajuje Poslední slanění a … Nejdříve se přeje novopečeným padesátníkům Rosťovi a Šímovi, kteří každý věnovali sud piva. Po písničce se předávají diplomy: nejdříve prezidentovi, jen nevím za co, deník mlčí. Dále prezident dostal od Čejpiků novou podložku pod myš s dalšími devíti 4000 vrcholy, kde ještě nebyl, aby měl motivaci, a od Jíři opakovaně oddílovou vlajku,  protože tu první nemůže najít. Však ona někde doma bude.

Pak přítomným členům, kteří jsou v oddíle již 10 let: Kníže, Šíma, Luděk. Nejsou sami, ale ti ostatní nepřijeli a tak nedostanou nic. Trochu předběhnu a o půlnoci nečekaně doráží Vrága a také dostává svůj diplom. Nakonec ještě diplom pro Ády za všechny ty diplomy a pro mě (Vrbku) za všechny „Je po Vulkánu…“. A pak už jen veselí do rána nebo do té doby, co si kdo pamatuje.

V sobotu postupně vyrážíme na výlety – první skupina:

Druhá skupina:

O dalších nevím, ale každý někam šel.

K večeru se začíná vařit guláš. Kdo může, pomůže. Šíma dostal novou vařečku a hned mu ji přelomili vejpůl. Přichází Jířa a hlásí, že dochází sud. Kníže reaguje, tak to si musím rychle natočit, pak se již platí!!

Během vaření se přichází na neposlušné děti podívat Mikuláš s anděly a čerty. Čerti byli letos hodní, ale ten největší anděl…. Nadílku dostali nejenom děti, ale také Šíma – nové tričko a pak čerti málem odnesli neplatiče oddílových poplatků. Ti, kteří již mají zaplaceno, ale dostali jako pochvalu zasněžené sladké matterhorny upečené Ády.

18.46 Zdenička Povejšilová vstupuje do oddílu, první oddílové dítě!!! Tedy pro dnešek. „Zdeničko vítej“ a hned dostává první oddílové pivo. František ale odmítá zaplatit další sud na vstup své Zdeničky do oddílu se slovy: „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné děti!“

 

 

A je hotový guláš! To zase byla dobrota!!!!

19,50 Honza Průša Průcha, kterého přivedl Rosťa, vstupuje do oddílu. Příjíždí jako cyklista a bude odjíždět jako horolezec v 10 cm sněhu. Vítej také!!

 

 

 

Třetí sud je nakonec stejně na Františka. Tedy za čerstvého vnuka Toníčka!! A veselo je až do neděle….

 

A teď ještě pár časových údajů z deníku:

22,00 Žije to tu jako prase!! Šíma spí!!

22,45 Žije to tu jak prase!! František zase spí!!

00:50 Stále to tu žije! Na 1 nespí nikdo!!

02,15 Třetí sud pryč!

02,45 Rosťa přemlouvá spícího Luďka, ať spí jako člověk.

 

A to je vlastně již neděle…..

Ráno je ve znamení vzpomínek na večer, úklidu a odjezdu, protože venku chumelí mokrý sníh a nikam jinam se nedá.

 

11.12.2018: Pivovar Beránek

Tímto bych obvykle končila oddílový rok, ale Čejpík ještě organizuje ochutnávku prvního stěžerského piva Beránka v pivovaru Beránek a tak se hned v úterý scházíme ve Stěžerách. Sice jen v počtu 6, ale i tak to stálo za to.

Takže úplný konec je až teď.

Všem přeji krásné prožití vánočních svátků a do nového roku jen to krásné!!!

 

Jana Vrbka

 

 

 

 

4 komentáře

 1. Cyr:

  Jani, moc díky za rekapitulaci konce roku 2018. Budu vzpomínat, než to na jaře v Obřáku zase rozjedeme.

 2. František-FKDP:

  Pěkné, moc pěkné. Výběr akcí a k nim i fotek, příjemný text. Sálá z toho pohoda, jak to na konci roku má být. Děkuji i já, Jani. Ocenění je ve správných rukou. 🙂

 3. Vrbka:

  Dekuji vsem. Za pochvalne a mile komentare nejen u toho ale u vsech clanku “Je po Vulkanu….”. Tesi me!! A moc! I v dalsim roce se budu snazit popsat vse, co v oddile zajimaveho zazijeme. Krasne Vanoce a statny novy rok.

 4. Jířa:

  I v novém roce je to super čtení 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.