Je po Vulkánu (13.9.), Branžeži a fesťáku (23.-27.8.), 15. Chorvatsku a letní Plážovce na písku

Za okny je již podzim a tak pojďme zavzpomínat na poslední, ještě letní akce oddílu. A že jich bylo!!

 

Branžež, 23.-27.8. – autor: František

Dvaadvacátá Branžež, byla ovlivněna pouze tím, že se nemohl rozdělávat oheň a tak jsme „opékali“ na elektrickém grilu přivezeném Šímou.

Jinak proběhl prodloužený víkend, čtvrtek až pondělí, jako mnohé předchozí: v příjemné společnosti, s dobrým pivem, mnohými aktivitami, koupáním, volejbalem, výletem do skal a na kolech, orientačním během a dalšími. A také ve znamení oslavy narozenin a předáváním milých, mnohdy nečekaných dárků. Všem ještě jednou MOC děkuji!!!

 

Pravda, v pátek večer na nás shora někdo vylil bazén vody a kempem proběhla malá přívalová vlna, ale pro všechny v přístřešcích to byl spíše nevšední zážitek. V sobotu, v neděli i v pondělí již počasí přálo.

 

 

Jak jsem se již zmínil, opět se Branžež protáhla do pondělí, kdy já odjížděl ráno do práce a Jana s Moničkou ještě na výlet. Ale to nedělní odpoledne a procházka po hrázi a naproti na louku, kdy se kempy vyprazdňují, a poté večer, kdy je v nich úplně prázdno, působí zvláštně. Mám ty chvíle rád, ač je to vlastně znamení konce léta. Letos hezkého léta. Jako každý rok.

 

A ještě troška statistiky: čtvrtek – 4 dospělí a 5 dětí, pátek – 15 + 14, sobota – 19 + 15.

Všem ještě jednou děkuji, že přijeli a přispěli k pěkně strávenému víkendu v tomto nádherném koutě Českého ráje.

Tak zase příště, 22.-27.8.2019.

 

 

A já si ještě dovolím přidat pár fotek z pondělního výletu na zámek Loučeň. Je sice trochu z cesty, ale určitě stojí za to jej vidět. Netradiční prohlídka se synem zámecké paní, labyrinty v parku a také lanové prolejzačky nejen pro děti.

 

 

 

 

Fesťák Teplice, 23.-27.8.2018

Ve stejné době proběhl i horolezecký festival v Teplicích za hojné účasti našeho oddílu a to nejen na skalách, ale také při nedělním běhu do skal. Na skalách se kromě Rosti a Áji, kteří pojali účast na fesťáku vážně a ještě v neděli v 17,30 lezli, také objevili dva rekonvalescenti Jagyč a Bosák. A Rosťa je hned stihl zachytit na jedné fotce.

 

 

I běžecký závod byl významný pro náš oddíl, neboť běžec Drahoš Randa vyhrál krásné 2. místo ve své věkové kategorii a 3. místo mezi členy horolezeckých oddílů!!! První pondělí v září proběhlo ve stěžerském Sportbaru i vystavení poháru za účasti Prezidenta.

 

Fotky mám od Rosti a Martina, ale texty zatím nedorazily, tak je sem třeba časem přidám.

 

15. Chorvatsko 1.-15.9.2018

Letos, jako každý rok, jela část oddílu s Parťákem do Chorvatska lézt, koupat se, užívat si moře a také krásné večery. Rosťa hezky o Chorvatsku vyprávěl ve Vulkánu a také poslal pár fotek. Možná bude i text, tak ho sem buď časem doplním nebo dám do dalšího článku.

 

 

 

 

 

 

 

Plážovka

Každé pondělí se odpoledne již května schází parta nadšenců na plážák a hraje volejbal dle oddílových pravidel. Letošní ročník je výjimečný tím, že se celou dobu hraje na písku a ani jednou na antuce. Postupně se tedy mění jen osazenstvo. Poslední hraní na písku bylo 17.9. a teď již asi jen antuka. Dnešní počasí a jeho předpověď na další dny tomu napovídá.

 

Poslední srpnové pondělí se Plážovka plynule přemístila ke mně domů, kde mi pomohli pánové se stavěním dvou šatních skříní. Chlapi, mockrát děkuji za pomoc!!! Mělo se plynule pokračovat kolaudací, ale stavění bylo nakonec tak časové náročné, že samotnou kolaudaci ještě musíme zopakovat.

 

 

 

 

 

Vulkán, 13.9.2018

Letošní nejnavštívenější Vulkán – celkem nás bylo 10 a někteří dosti nečekaní hosté jako je Venda, nebo František po třech měsících.

Rosťa s Čejpíkem lezou a lezou. Rosťa má letos již 250(!) vylezených cest. Jířa se zase pochlubil, že jel Sudety a nebyl v tom sám. Úspěchy všech jezdců popsala Ády v samostatném článku. Dorazil také Jagyč, Luďa a nakonec i já. Samozřejmě došlo i na panáky – na léto, na druhou, co tahá, na prcka Františku či počtvrté jen tak.

 

A také se objednávají oddílová trička. Pozor!! Už jen do konce září!!

Tak to je pro dnešek vše!

 

Jana Vrbka

První komentář

  1. Ping from František-FKDP:

    Další milé překvapení na stránkách. Bylo to opravdu akční oddílové léto. Děkuji MOC za popsání všech těch menších akcí, Jani. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.