Je po Vulkánu (12.10.), Martínkovicích (22.-24.9.), Zářijových Alpách, 21. Dýchánku s JT, Horolezecké 50. (28.-30.9.) a Pálavě (7.-9.10.)

Podzim a nečekaně mnoho oddílových akcí, které najdete popsané v dalším článku od Vulkánu do Vulkánu.


Zářijový článek začnu netradičně oddílově neoddílově a to hádankou:

cestou do říjnového Vulkánu mě František upozornil na krásnou podzimní výstavu dýní u stěžerského nákupního střediska. Ať se jdu povídat. Prý že ho mezi vystavenými kousky najdu. Tak jsem šla. Dýňová zvířátka byla tak nádherná, že se o ně s vámi podělím a ve kterém zvířátku se František našel?

 

Kdo jste si myslel, že je tam krtek, jako já, tak není. Ale František je ve znamení lva a ten tam BYL!

 

 

 

A teď již oddílově. Nejdříve přírůstky do rodin členů, oslavy na Plážovce, opravy vybavení a přírůstek do půjčovny:

13.9.2017 se narodil Teodor Hulík. A komu že? ŠÍMOVI!! Tedy Denisce a ze Šímy je tedy dvojnásobný šťastný dědeček. Gratulujeme!!! Ať hezky roste a moc nezlobí, což určitě bude, protože na Plážovce 18.9. byl řádně oslaven!!

 

 

 

Na Plážovce 2.10. se také oslavily úspěšné Zářijové Alpy a s tím spojené dva Františkovy životní milníky – 50. alpská čtyřtisícovka a 70. alpský čtyřtisícový výstup celkem – viz níže.
Velké gratulace a těšíme se na článek.

 

 

Na Františkovo přání ještě dvě fotky:

odvoz vlastně oddílového Šemíka do „sanatoria“ k Márovi na celkovou regeneraci životně důležitých orgánů (400 tis. km a 12 let – z toho tipuji okolo 150 tis. km na cestách po oddílových akcích!!!)

a pak fotka naší nové investice – vykrajovátko!!!

 

 

 

 

Martínkovice, 22.-24.9.2017 (popsáno Františkem)

Proběhly velmi příjemně. Začaly tradičně již v pátek s panem domácím Cyrem, Knížetem, Hulliczem s Vojtou a Hoteliérem. Měli prý příjemný vítací a povídací večer.

V sobotu nepřálo počasí dlouhým výletům, ani mému příjezdu na kole. Obojí ale napomohlo příjemnému brzkému přivítání od Cyra na čerstvě a hezky omítnuté a zateplené Turistické základně u Nývltů a hlavně po mnoha letech dalšímu společnému výletu Sacího komanda: Šíma, Hombré a já, Krtek.

Cyr na tuto další cestopisnou, plánovací a vzpomínací, především pak příjemně strávenou akci nalákal i Korálka s Honzou, Petra Smolu, Naďu, Jířu a Ade.

A pivo teklo proudem, utopenci a guláš se nestačily roznášet, hlavně se slavilo: Šíma konečně dědkem – T(h)eodor, Petr narozeniny a poté se to prostě v rozumných mezích otáčelo.

Promítaly se letní Alpy – Bishorn a Hakenovic výprava na jihovýchod Evropy – Řecko a okolní státy. Byl to příjemný večer.

Stejně příjemné bylo i nedělní ráno, kdy se dlouho snídalo a povídalo, abychom se okolo desáté vzájemně rozloučili a rozjeli do domovů, na nějaký ten výlet, nebo třeba nakupovat do stověžaté matičky.

Tak zase v zimě, termín se brzy doladí a zveřejní. Cyr prý bude rád pokračovat dál, chyběli bychom mu. Děkujeme!!! On nám také!!!

František-FKDP

 

 

Zářijové Alpy – Breithorn, 28.-30.9.2017
Protože článek je již hotový, jen ho vložit na stránky, tak zde jen pár fotek a Františkův komentář po návratu z Diskuze:
Hlásím další bezztrátový návrat z výpravy do Alp, tentokráte Zářijových. A byla to úspěšná výprava: 7 čtyřtisícovek za den a půl!!! Hodnotné výstupy, sestupy, hřebeny a hřebínky. Na konec září paráda. Kdo nezažil, neuvěří. 

 

50. alpská čtyřtisícovka

70. alpský čtyřtisícový výstup celkem

 

 

 

21. Dýchánek s JT okolo ČR: Pohorská Ves – Třeboň 28.9.-1.10.2017
Jen pro představu pár fotek a odkaz na špágří rajče, kde jich naleznete mnohem více.

 

 

 

 

21. Dýchánek na Špágřím rajčeti

 

Horolezecká padesátka, 28.-30.9.2017
kde: Jizerské hory
kdy: 29,9,2017
start: 4:30 hod
cíl: ujít vzdálenost minimálně 50km za jeden den

 

 

 

 

10. oddílová Pálava, 6. – 8. 10. 2017 (popsáno Adélou)

V pátek vyrazili lezci a pijani, jak už tomu s léty bývá. Výzvy byly dobrodružné a přímo v samotném štatlu brněnském jsme navštívili všelijaké betelné knajpy, dali nejeden škopek a užili si i to lezení. A na koho že štatlaři tento večer čučijó? No přeci na Poky, Jířu a mě Ady.

 

Další páteční skupinou byl Parťák, Martin Myška s rodinou a Hakenovi, kteří si již užívali pohostinství Pálavy.
V sobotu přijeli další, burčák milující, oddílu oddaní, především ten nejpovolanější, tuto akci v roce 2008 společně s Jerrym, Dančou a Míšou zakládající – Prezident František-FKDP a s ním téměř na všech akcích přítomný Kníže. Zvolili tentokráte vlak. A aby si řádně procvičili neverbální komunikaci, usadili se do tichého oddílu, kde je zakázáno mluviti, telefonovati či jiné zvuky vyluzovati.

 

V Brně jsme je s Jířou nabrali do vozu a snažili se jejich ledy trochu prolomit. S prvními doušky burčáku v Horních Věstonicích bylo již vše, jak má být.
Stanové historie neznalí postavili Prezidentu částečně lóže a už se mohlo začít hodovat a užívat všeho.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tak zase za rok, Pálavo… Ady

 

Vulkán, 12.10.2017
První zmínka je o již zaznamenaném dýňobraní ve Stěžerách (viz úvod). Účast je tentokrát komorní: František, Čejpík a úplně nakonec i Rosťa. Jířa pozdravuje z Brna a tím přichází o Vulkán v srdci. Poslední mohykán padnul! Prohlíží se fotky ze Zářijových Alp. Po pěkném popovídání to v 19,45 balí, ale bylo to příjemné posezení! Tak ne!! Přichází Rosťa a Čejpík s ním zůstává.

 

Tím je vše z deníku zde popsáno a další akce až po listopadovém Vulkánu.

Jana

3 komentáře

 1. Cyr napsal:

  Díky za připomenutí, že oddíl žije a zvláště pak za pěkný článek o Martínkovicích (já bych to už tak pěkně dohromady nedal). 🙂

 2. František-FKDP napsal:

  V tomto podzimním stavebním hektickém čase, hlavně pak papírovém maratónu, je radost se zastavit a dívat se na jiné obrázky, číst jiný text. Třeba každý den, někdy na pokračování. Pěkně poskládáno, sepsáno.

  Prostě MOC hezké přenesení myšlenek do zářijové i říjnové pohody. Děkuji i já, Jani. Také všem přispěvovatelům/přispěvovatelkám.

 3. Pokyša napsal:

  Adi, ty už válíš hantec jak starý štatlař:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.