Je po Vulkánu (11.1.)

První letošní report z každodenní činnosti oddílu, na kterém se podíleli: Ády, František a já, Jana.

 

Stěna Černožice, 5.1.2018 – autor: František-FKDP

Jak jsme hromadně ukončili konec roku, tak jsme letos začali. Jen to bylo po těch vánočních svátcích a s tím spojeném bezmyšlenkovitém hodování poněkud línější. Takže si to více užily pověšené děti, zatímco dospělí jen marně postávali pod stěnou. Přidávám i jednu selfie, nebyla síla ani na společné foto. Prostě: LIDÉ LEZTE!!!

 

 

Nečekaná skialpová sobota, 6. 1. 2018 – autor: Ády

Krkonoše, Janské Lázně – stoupání 1703m, klesání 1665m, nejvyšší dosažený vrchol 1363m (krom základního tábora 🙂 ), 7,5 hod. čisté chůze, celkem 32,9 km.

SMS dala SMS a už jsme se tradičně před svítáním scházeli na svazích Černé hory – Břéťa, Mára, Máňa, František, já Ady, Jířa. Všichni jsme dali 2 výstupy a poté si každý šel za svým.

 

 

 

Zůstali jsme 3 – František, Jířa a já. Ocenili jsme nové toalety na vrchní stanici lanovky. Dali jsme sváču, začali plánovat- klasikou na Rozcestí a pak se uvidí, co dál.

 

Cesta na Liščí horu, a posléze i z ní, byla nekonečná. Ale vidina borůvkového koláče byla silná. Užíváme si milého setkání s Rosťou. Nasazujeme lyže a sjíždíme k Tetřevým boudám. Pásy, ne pásy…

 

Na úbočí Černé hory se začalo prodírat slunce skrz stromy. Uvědomili jsme si, že je to pro nás poprvé, kdy na skialpech v Krkonoších zažíváme v jeden den východ i západ slunce. A ten byl…

 

Nádherný dlouhý sjezd již s čelovkami. Drink na rozloučenou v baru v Jankách u lanovky. Těšení se na sundání bot a zasloužený odpočinek… Byla to paráda! Díky, Ady

 

Pinčes, 9.1.2018 – autor: František-FKDP

První letošní hraní se vydařilo, Karel opět vyhrál vše. Ke klasické sestavě by se hodili další hráči, tak snad tento krátký příspěvek ještě někoho přiláká. Pálky k zapůjčení jsou. (Akční fotky jsou rozmazané, protože se prostě stále nadšeně hrálo a hrálo a hrálo a nikdo mi pak již nepostál. Šlo to až při posezení u zaslouženého občerstvení.)

 

 

 

 

Vulkán, 11.1.2018autor: Vrbka

První letošní Vulkán a lepší účast než vloni: František, Rosťa, Marcel, Čejpík, Kancléř a Jířa a nakonec i já. František jako vždy první a sám a tak chystá nový deník. Pak se přidává Rosťa a také další. „Lyžuje“ se v Krkonoších, ale velmi rychle se přesouvá do Alp a pak zpět do Obřáku a ještě do Olických a Jestřebích a ….. Prostě pořád dokola: běžky, skiaply, sjezd, boby či lezení…. Rosťa si koupil sněžnice a těší se na „Jerryho svítání“. Chlapi si přenáší mezi mobily fotky z víkendu – sice komplikovaně, ale zvládli to! A vzpomínají na nečekané setkání u bufetu na rozcestí. František v 21,00 odchází, ale ještě stihl agitovat na zimní táboření – důchodci mají povolený stan!

Veselí pokračovalo i dál, což můžu sama potvrdit, protože jsem dorazila až po deváté. A je diskuze je stále stejná – lyže, lezení a také agitace od paní servírky, která má chatu v Černém dole a která celý večer poslouchá o horách.

 

 

A to je pro dnešek vše. Krásný večer. A děkuji všem přispěvatelům za pomoc!

Vrbka

První komentář

  1. František-FKDP napsal:

    Jedna věc je přispět, druhá to vložit a pěkně upravit, rozložit, doplnit fotky. Hlavně popsat dění ve Vulkánu.

    Děkuji za první příjemný příspěvek letošního roku, již 15. v životě oddílovém.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.