Je po Vulkánu (10.5.), 24. Dýchánku (5.-8.5.), Sedmihorkách (11.-13.5.) – doplnění

Je po Vulkánu. Již trochu déle a já chystám článek o něm a událostech na přelomu dubna a května. A při tom se trochu sama sebe ptám, proč jsem vlastně autor já. Tedy vložím ho na stránky, to ano. Většinu textů ale dopředu napsal a poslal František a já je jen doplnila o pár poznámek z deníku. Takže děkujte hlavně jemu za krátké texty a hromady fotek.

 

Májové Alpy, 5.-8.5.2018 – napsal František

Na začátek několik fotek z Májových Alp. Článek má psát Ade s Jířou. Byli jsme na dvou vrcholech – poprvé odpočíval Kníže (nějaký moribundus), podruhé musel i Vláďa (koleno). Byl to občas trošku boj, ale takový ten správný, lehce adrenalinový.

 

 

 

 

 

 

Dýchánek s JT okolo ČR 24 Znojmo – Břeclav 5.5. až 8.5. 2018

Vkládám jen odkaz a pár fotek:

https://spagri.rajce.idnes.cz/2018_05_Dychanek_s_JT_okolo_CR_24_Znojmo_-_Hodonin

 

 

 

 

Sedmihorky, 11.-13.5.2018 – napsal Fratnišek

Sedmihorky byly letos posunuty o týden dopředu, aby mezi jimi a Školením v Obřáku byl volný víkend, vhodný třeba na další oddílovou akci.

 

Počasí ale přálo jako každý rok a tak jsme si užili slunečné počasí vhodné na posezení u chaloupek, stanů i ohně, na lezení, procházky i cyklovýlet. Na koupání, plážák i minigolf.

Trošku i zapršelo, ale příroda to potřebuje a nás to moc neovlivnilo. Vše se stihlo.

V pátek se nás např. sešlo 21 dospělých a 18 dětí! Bylo veselo všude a také u sledování hokeje s Běloruskem na televizi v Šemíkovi, jako již několikrát. Sedělo se, povídal a popíjelo až do noci a k tomu hrál Luděk oblíbené songy, např. Andělu…

 

V sobotu jsme se postupně sešli u snídaní všeho druhu a vzájemně si naplánovali různé aktivity. Lezecká sekce Vilík, Rosťa a spol. si užili lezení, zbytek výlety, např. přes Bažináče, také kola, nebo jen tak lelkování v okolí kempu. Prostě pohodově strávená sobota.

 

Během ní nás opustili Luděk s Janou-Vrbkou, ale zase přijeli Běláci a nečekaně, avšak příjemně překvapil Bosák. Však jsme si taková setkání opět večer řádně užili a opět dlouho do noci poseděli a rozebrali vše oddílové i jiné.

Neděle pak byla ve znamení balení, ale také her: pískoviště, plážák a minigolf. I koupání a další výlety. Nikomu se nechtělo pryč, bylo tam opět krásně příjemně. Moc příjemně.

 

Tak zase za rok, u sedmi chaloupek a několika stanů.

 

 

Brigáda na plážáku a první hraní, 14.5.2018

Konečně mohla proběhnout brigáda na plážáku – pletí, házení písku, chystání na hraní a také první zápas.

 

 

První tři sety v šesti, další tři ve čtyřech. Přeházený písek byl poněkud studený, ale zápal hry to přebil.

 

 

 

 

Vulkán, 10.5.2018 – z větší části napsané Františkem a doplněné z deníku

A máme tu první video účast – Rosťa. František je tak nadšený, že chce, abych dala omluvenku jako vzor do článku, abyste měli „ příklad, jak se to dělá a dělat se to má… (Jednou je málo, desetkrát moc, pětkrát to stačí, za celou noc…) Děkuji i za tvé potvrzení, Jani, neboť pravidla znějí jasně: musí to ve Vulkánu dostat někdo z radních.

1. video účast ve Vulkánu

Dále si vyprávíme o májových Alpách, nákupech v Polsku, teroristech v Aldisu a hasičích v Hostivaři…. A taky Marcel loví ryby a my koukáme jak.

 

 

A to je pro dnešek vše. Zase brzy někde nebo tady u článku.

Jana Vrbka

 

 

 

PS: tak já tedy přidám jeden příspěvek osobně. A jsem rád, že to můžu udělat – ukázat vám, že Jana nejen pěkně udržuje naši oddílovou kroniku, ale i nástěnku na hřišti ve Stěžerách. Za sebe mohu říct, že se mi to moc líbí a vím, že se u ní hodně lidí zastaví, čte si to a občas si s nimi o tom i povídám. Takže i za toto patří Janě velký DÍK!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.