Je po Vulkánu (9.11.), Brigádě v Obřáku (13.-15.10.), Dýchánku s JT č. 22 (27.-29.10.) a dalších menších akcích

Přestože se toho mezi říjnovým a listopadovým Vulkánem  mnoho nestalo, nakonec se mi přeci jen podařilo posbírat i pár nečekaných událostí v oddíle. Pravidelné Modřínové háje byly kvůli počasí zrušeny, tak aspoň připomenutí úvodní fotkou.

 

Začnu pravidelnými akcemi:

Plážovka – pro letošek již doopravdy úplně poslední možná Plážovka (23.10.) a také ta předposlední, ještě slunná hra (16.10.2017) s Jarmilkou a mnou jako divačkami.

 

 

Od listopadu začaly dvě pravidelné vnitřní aktivity a to:

Stěna – letos v pátek od 17.00 zase na stěně v Černožicích. Organizace se ujal jako každý rok Jagyč a akce je zaznamenaná v Plánu akcí, kde se domlouvají veškeré podrobnosti.

 

Odkaz na Stěnu

 

Pinčes – letos zase v úterý mezi 18,00 – 20,00 ve stěžerské pinpongárně. Organizace se ujal Karel a podrobnosti a jejich domlouvání v Plánu akcí. Neváhejte a přijďte vyzkoušet.

Odkaz na Pinčes

 

Předání diplomu (příspěvek od Františka), po třech letech mému bratrovi (Josefu Nývltovi) za Španěl, jenž ho dostal po příletu na letišti k desátému výročí založení oddílu za účast od počátku založení.  Další foto je pak z bytu-hradu s mým prezidentským koutem za zády.  A dveřmi z bytu, kterým jsem ho vypoklonkoval poté, co nám snědl a vypil vše dobré české (uzené, klobásy, hermelín, okurky, houby, chléb, rohlíky, slivovici, meruňkovici, pivo…).     

 

 

Brigáda, 13.-15.10.2017

Brigádu popíšu hned dvakrát. Jednou podle deníku, který jsem opsala již při minulém článku, a pak Františkovými slovy z emailu, kde mi poslal fotky:). Přišlo mi škoda je nevyužít:)

Podle deníku: Škrovád je v Obřáku již od čtvrtka a již v pátek trochu káceli. Po příjezdu František zjišťuje, že uzené je v pr…. V Trutnově. V pátek sice 3x projelo Obřákem, ale nemělo spojení, tak…. Až v sobotu ráno, kdy pro něj František valí do Trutnova. V pátek je ale i tak krásná komorní atmosféra – Janka přináší perníčky a děláme si vánoční pohodu. František vyndává vykrajovátko Matterhornu. V sobotu se v 9,00 jde na to. Poslední jízda v 14,30. Dnes 6x od Milířů, ale řádně naloženo!!

 

 

V 16,30 konec – uzené, pivečko, utopenci, Sněžka spojená s oslavou 8. narozenin Verunky, hraje se na kytaru pro děti i pro dospělé, nádherná pohoda!!

 

A teď ještě Františkův komentář z emailu: bylo nás málo, tak jsme si mákli. Dříví se na cestu nosilo na zádech zdaleka, nešlo moc shazovat (i já se kurňa zapojil – ach jo, kde jsou ty časy…). Přesto se udělalo kus potřebné práce a zbyl čas na zábavu a zpěv u kytar. Mám tam pěknou fotku s mladým předsedou Škrovádu. Šíma, Čejpik i Vilík přišli vlastně v sobotu až k obědu a pak vzali do ruky kládu (ne tu svoji,) aby si ho zpětně zasloužili.  Vidíš, já jel vlastně v sobotu ráno do Trutnova pro uzené, které jsem tam ve svém autě zapomněl. A odpoledne bylo během pár minut pryč. Eva Těšitelová nestačila přinést okurky a holky chleba.

 

 

 

 

 

Dýchánek s JT okolo ČR č. 22, 27.-29.10.2017

 

Odkaz na Špágří rajče I.

Odkaz na Špágří rajče II.

 

 

Vulkán 9.11.2017

Účast: František, Vilík, Jarmilka, Jířa, Čejpík, Marcel a Janka

– Vykrajovátko poprvé v akci. Prohlížíme si ho a v 19,01 je předáno Čejpíkovi k pečení.

– Vilík psal 13.7. článek o Tatrách a píše jej stále.

– František se těší na infiltraci, ale pije nefiltrované.

– Plánování a řešení po další rundě:

 • Jířa poveze pivo na Poslední slanění, František jej zajistí vč. chlazení.
 • Lyžování – Alpské prkýnkování v prosinci (15.-17.12.)
 • Zavírání Alp se dolaďuej, těšíme se!!!
 • Zimní víkendy v Obřáku (26.-28.1., 9.-11.2., 9.-11.3.)
 • Jerryho výstup (7.4.)

– Debata skvělá, povídá se o všem.

– Krásný večer.

 

A nakonec ještě trochu agitace: blíží se Výročka (7.12.) a s ní spojené volby. Připravte si kandidáty na předsedu i do oddílové rady. Kdo se nezůčastní a chce volit, nechť svůj hlas a pro koho předá komukoliv o kom ví, že se voleb zúčastní. Může jej poslat sms, emailem… A na Výročku navazuje celovíkendové Poslední slanění v Obřáku.

 

Jana

2 komentáře

 1. František-FKDP napsal:

  Jani, jako každý měsíc Ti opět rád a upřímně děkuji za skvělý report o té „běžné“ činnosti oddílu. Hezké počtení, příjemné vzpomínání. Byl to plodný, pracovní i sportovní měsíc. Hlavně mám ale pro rejpaly a rebely důkaz, že se běžně v zimě věnuji lezení… 🙂 Před volbami se každá taková zveřejněná aktivita hodí! 🙂

 2. Marcel napsal:

  Díky Jani za vystižné zprávy z oddílového života.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.